Wędkowanie w Pieninach

Dla amatorów wędkarstwa, którzy nie maja doświadczenia w łowieniu ryb, ale lubią konsumować świeżą rybkę polecamy łowisko komercyjne w Krościenku. W dwóch sztucznych jeziorkach najłatwiej można złowić pstrąga tęczowego, którego jest tu najwięcej. Otrzymacie Państwo wędkę, przynętę i po paru minutach – obsługa grilluje rybkę własnoręcznie przez Was złowioną. W drugim stawie łowi się m.in. jesiotry, karpie, leszcze, klenie, i sumiki. Tutaj złowienie wymaga więcej czasu i szczęścia.

Wędkowanie na Dunajcu wymaga już doświadczenia i zezwolenia na połów w wodach górskich. Są to wody pstrąga i lipienia wpływające do ścisłego rezerwatu Pienińskiego Parku Narodowego, chronionego matecznika, który co roku jest zarybiany przez wędkarzy polskich i słowackich. Najskuteczniejsza metoda na złowienie m. in. głowacicy, trzech gatunków pstrąga, lipienia, troci to: na sztuczną muchę, na strimera, na spinning. Technika na "przepływankę" lub "gruntowa" daje dobre wyniki przy połowie m.in. brzany, klenia, świnki, jelca i innych gatunków.

Wędkowanie na Jeziorze Czorsztyńskim wymaga również specjalnego zezwolenia, zwłaszcza na łowienie z łódki. Łódkę można wypożyczyć i wykupić zezwolenie u Pani Dany ( kom. 698941380 ), która wraz z mężem prowadzi małą gastronomię ze smacznymi posiłkami , wynajmuje pokoje nie tylko dla wedkarzy, oraz prowadzi wypożyczalnię rowerków wodnych w zatoce pod Zamkiem Czorsztyńskim. Mieszkając u nas w góralskim domku, w Sromowcach Niżnych Pod Pstrągiem – po 20 min. jazdy samochodem można relaksować się z wędką, trolingując z łódki lub spiningując z brzegu. Przy dużym szczęściu i doświadczeniu można w Jeziorze Czorsztyńskim łowić medalowe okazy m.in. głowacicy, szczupaka, sandacza, troci czy okonia. Łowiąc z brzegu po wcześniejszym zanęceniu można cieszyć się okazami m.in. klenia, leszcza, płoci, okonia i innej białej ryby.

Służę poradą: Jan Dziurny kom. 602 25 11 66

Zapraszamy do subskrypcji naszego kanału na YouTube

Wędkowanie w Pieninach - szczupak
Szczupaki w Pieninach
Wędkowanie na Jeziorze Czorsztyńskim.
Wędkowanie na jeziorze - okoń.
Sandacz
Szczupak i sandacz Pieniny
sandacz i szczupak - połowy Jezioro Czorsztnskie
Szczupak
wypozyczalnia rowerów Sromowce

W Sromowcach Niżnych rozpoczyna sie wiekszość atrakcyjnych tras rowerowych i tutaj właśnie zapraszamy Państwa do naszego Góralskiego domku ”Pod Pstrągiem” ul. Pod Brzegami 15, gdzie mieści się nasza wypożyczalnia rowerów, oraz baza raftingowa ( pontony, kajaki itp. ). Nasza wypożyczalnia oddalona jest 500 m od wybudowanej dzięki dotacji Unii Europejskiej w 2006 r. kładki rowerowej nad Dunajcem, łączącej Polskę i Słowację. Powstało wiele atrakcyjnych ścieżek rowerowych i łatwych tras dla całych rodzin z dziećmi.

Rafting w Pieninach z Fun-Time

Zapraszamy na atrakcje organizowane przez nas w Pieninach, zarówno w lecie jak i w zimie. Szczegóły znajdziecie Państwo na naszej www.fun-time.pl, oraz www.funschool.pl. W lecie polecamy rekreację wodną na Dunajcu. Są to codziennie organizowane spływy pontonowe i kajakowe, tzw. RAFTING w Pieninach Nasza baza mieści się w Sromowcach Niżnych w pensjonacie Pod Pstrągiem, przy ulicy Pod Brzegami 15

Jazda Konna w pieninach

Kto chociaż raz spróbował tej frajdy – jazdy na koniu, ten zawsze będzie mile wspominał tą formę rekreacji i do niej chętnie wracał.

Zapraszamy Państwa do szkółki jeździeckiej w Sromowcach Niżnych, mieszczącej się nad Dunajcem, u podnóża Trzech Koron. To tylko 15 min spacerkiem od naszego pensjonatu Pod Pstrągiem.

Nauka i jazda wycieczkowa dostępna jest dla każdego (dla dzieci, młodzieży, dorosłych do 100 kg – trzeba się więc odchudzić). Zajęcia są całkowicie bezpieczne i prowadzone przez sympatycznych instruktorów.

Kościólek św. Katarzyny w Sromowcach Niżnych

Kościółek drewniany pod wezwaniem Św. Katarzyny z 1513 roku stoi w Sromowcach Niżnych - 10 min. spacerkiem od naszego domku Pod pstrągiem. Ołtarz - gotycki tryptyk z XIV w. oraz chrzcielnica z XVI wieku zostały przeniesione do nowego kościoła. W starym kościółku warto oglądnąć rzeźby , malarstwo , oryginalną drogę krzyżową miejscowego artysty. Msze święte odprawiane są tu sporadycznie.

Zapora na Zalewie Czorsztyńskim

Jezioro Czorsztyńskie to sztuczny zbiornik retencyjny powstały w 1996 roku o pow. 11 km kw. ciągnący się 10 km od Zapory Czorsztyńskiej, aż po Dębno. Jest to doskonały akwen żeglarski i windsurfingowy. Na brzegach zalewu rozwinęła się rekreacja wodna. Powstały tu wypożyczalnie sprzętu pływającego gdzie można wypożyczyć np. : kajak, ponton, rower wodny, łódkę wędkarską, żaglówkę. Powstały tu kąpieliska i liczne przystanie wodne z małą gastronomią i placykami zabaw dla dzieci.

spływ przełomem dunajca

Spływ Przełomem Dunajca na drewnianej flisackiej tratwie to jedna z największych atrakcji turystycznych naszego kontynentu i wygodny sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego – pierwszego w Europie, a drugiego na świecie międzynarodowego Parku Przyrody. Drewnianą, flisacką łódką zbudowaną z pięciu powiązanych czółen płynie się ze Sromowiec Niżnych do Szczawnicy lub Krościenka. Podróż kanionem Dunajca ,który pokonuje siedem zakrętów trwa od 2 do 3 godzin.

Mieszkając w naszym góralskim domku "Pod pstrągiem" możecie państwo wypożyczyć u nas kosze, wiaderka niezbedne do zbierania grzybów.  Pobliskie lasy świerkowe, jodłowe, bukowe obfituja w rózne gatunki smacznych grzybów. Są tu przede wszystkim rydze, maślaki, borowiki, kurki, kanie, podsadki.  Je żeli przyjedziecie w Pieniny, w okjresie tzw. wysypu, to nawet spacerujac po nieznanym lesie bedziecie zaskoczeni obfitością i wielorakością tego wspaniałego runa leśnego. Nasi goście gustuja głównie w rydzach na patelni, na grillu i w marynacie. Powodzenia w zbieraniu!

Góralski Domek "Pod Pstrągiem"

Sromowce Niżne
ul. Pod Brzegami 15

Rezerwacja tel/fax 18 20 152 88 tel.kom. 602 25 11 66 , 602 367 327
e-mail: rezerwacja@pieniny-goralskidomek.pl