Wczasy w Pieninach

Dlaczego warto przyjechać na wczasy w Pieniny do Sromowiec Niżnych ?

Sromowce Niżne to malownicza góralska wioska turystyczna, położona w Pieninach, w dolinie nad rzeką Dunajec, którego źródła znajdują się w Tatrach. Swoją atrakcyjność i popularność wioska zawdzięcza m.in. położeniu na granicy ze Słowacją, na którą dostać się można dzięki wybudowanej w 2006 r. kładce pieszo-rowerowej. Kładka została wybudowana z Funduszy Unijnych, połączyła ona Sromowce Niżne i sąsiednią słowacką wioskę - Czerwony Klasztor, w której znajduje się klasztor oraz muzeum o tej samej nazwie.  Bliska lokalizacja z Pienińskim Parkiem Narodowym, Jeziorem Czorsztyńskim, Białką,  Bukowiną Tatrzańską czy z Zakopanem – sprawiła że jest to świetna baza wypadowa na całe Pieniny i Podhale. Ze Sromowiec Niżnych jest też blisko  do Term i Aquaparków polskich i słowackich.

Wakacje w Pieninach to dobry wybór, aby naprawdę wypocząć i "naładować akumulatory" a po powrocie do domu z entuzjazmem znosić trudy dnia codziennego.

 Zachęcamy  Państwa do przeglądnięcia naszych propozycji wypoczynku, które dla Państwa przygotowaliśmy w zakładce :  Atrakcje. Naprawdę jest w czym wybierać !.

Urlop w Pieninach zawsze należy do udanych !

Dla tych z Państwa, którzy zdecydowali się przyjechać do nas, dedykujemy zakładkę : Informacje praktyczne. 

Zamek w Niedzicy
Wypożyczalnia rowerów Pod pstrągiem
Spływ Dunajcem Rafting w Pieninach
Spływ Dunajcem Pieniny

W samych Sromowcach Niżnych oprócz  sklepów spożywczych, pasażu z kioskami oraz pamiątkami regionalnymi znajdziemy restauracje, małe gastronomie, w których serwowane jest  smaczne domowe jedzenie. Nie brakuje tu również atrakcji dla dzieci jak place gier i zabaw, oraz jazda konna.

Watro odwiedzić nowoczesny pawilon Pienińskiego Parku Narodowego w którym znajdują sie okazy flory , fauny oraz zbiory etnograficzne tego regionu. W pawilonie PPN znajduje sie też punkt informacji turystycznej.

W okresie letnim w amfiteatrze nad Dunajcem w Sromowcach Niżnych odbywają się: zabawy, występy, festyny, na których Koło Gospodyń Wiejskich ze Sromowiec przy muzyce flisackiej częstuje wczasowiczów i turystów swoimi regionalnymi przysmakami.

 Przy szlaku turystycznym na Trzy Korony -  ( jest to najwyższy szczyt w Pieninach 983 m.npm. ) zlokalizowana jest góralska bacówka, w której można kupić prawdziwe owcze oscepki, bunc i żentyce . Ten ostatni produkt z owczego sera jest sprawdzony jako góralskie panaceum  na kaca. HEJ !.

Kładka na słowację
Jazda Konna w Pieninach
Rowery w Pieninach
Trzy Korony w Pieninach

Zapraszamy Państwa na wczasy w Pieniny latem  i zimą.

W Pieninach latem !

Zapewniamy niezapomniane wrażenia i wyjątkowe atrakcje.

  • wczasy wędkarskie
  • wczasy grzybiarskie
  • rowerowe
  • konne
  • turystykę pieszą
  • rekreację wodną na Dunajcu i pobliskim Jeziorze Czorsztyńskim

Dysponujemy własnym sprzętem , posiadamy wypożyczalnię rówerów, pontonów, oragizujemy rafting na rzece Dunajec !

Służymy również radą i pomoca przy wybraniu sprawdzonych miejsc dla wędkarzy i grzybiarzy.

Zimą na narty tylko w Pieniny !

Stoki narciarskie są tu doskonale przygotowane (sztucznie naśnieżane i ratrakowane), posiadają doskonałe zaplecze sportowo - rekreacyjne (wypożyczlanie nart i sprzętu zimowego) i gastronomiczne (restauracje i małe gastronomie), my ze swojej strony oferujemy Państwu możliwosć noclegu jak i wypożyczenia sprzętu narciarskiego, snowboardowego oraz pomoc  wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów.

Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty wypoczynku, którą dla Państwa przygotowaliśmy.

Łowienie ryb w Pieninach
Taaaka ryba z Pienin
Rafting na Dunajcu
Spływ przełomem Dunajca
Jezioro Czorsztyńskie - przystań
Rowerem przez Pieniny
Przełom Dunajca w Pieninach
Grzybiarstwo w Pieninach.

Góralski Domek "Pod Pstrągiem"

Sromowce Niżne
ul. Pod Brzegami 15

Rezerwacja tel/fax 18 20 152 88 tel.kom. 602 25 11 66 , 602 367 327
e-mail: rezerwacja@pieniny-goralskidomek.pl