Informacje praktyczne dla Gości Pod pstrągiem

1. W   Sromowcach Niżnych znajduje się : pięć sklepów  spożywczych, dwa wielobranżowe, pięć restauracji, pasaż z kioskami i małą gastronomią, bacówka przy szlaku na Trzy Korony, kilka kiosków regionalnych z pamiątkami, jeden kiosk Ruchu, apteka, gabinety lekarskie w miejscowym ośrodku zdrowia, dwa kościoły, pawilon flory i fauny Pienińskiego Parku Narodowego z punktem informacji Turystycznej, profesjonalny plac gier i zabaw dla dzieci. Przystań flisacka, Pizzeria, Kładka pieszo-rowerowa nad Dunajcem łącząca Polskę i Słowację.

2.W Sromowcach Niżnych nie ma bankomatu, warto więc wcześniej zaopatrzyć się w gotówkę. Najbliższy bankomat znajduje się w Niedzicy – 8 km od naszego ośrodka i w Krościenku – 20 km od nas.

3. Po słowackiej stronie w sklepach, restauracjach, aqua-parkach można płacić złotówkami, ale kurs jest niekorzystny. Warto więc zaopatrzyć się wcześniej w walutę euro.

4. Najbliższa stacja benzynowa znajduje się w Niedzicy – 8 km od ośrodka lub w Krościenku -w odl. 20 km od naszego dmu.

5. Korzystając z tras rowerowych na Słowacji ( gdzie kaski są obowiązkowe ), należy mieć własny kask lub korzystając z naszych rowerów pobrać go bezpłatnie od nas.

6. Nasi goście mogą korzystać ( odpłatnie ) z pralki, żelazka, mogą też kupić u nas, na miejscu węgiel do grilla, rozpałkę, drewno na ognisko, peleryny jednorazowe.

7. Można u nas wypożyczyć rower, kajak, ponton, łódkę, ale rezerwacji należy dokonać  najlepiej dzień wcześniej ( szczególnie w sezonie).

8. Sromowce Niżne położone są w kotlinie, nie wszędzie dobrze działają urządzenia mobilne. Najpewniejszy i najlepiej działa operator PLAY-a.

9. W naszym ośrodku działa bezpłatnie Internet bezprzewodowy . Wystarczy przywieźć ze sobą np., smartfon, tablet czy laptop - a my udostępnimy hasło do sieci.

10. Planując wycieczki piesze po górach – trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie – np. trapery, planując spływy np. pontonem, kajakiem – najlepiej mieć sandały lub klapki, na wycieczki rowerowe – obuwie sportowe typu adidas.

11.Nasz ośrodek Pod Pstrągiem nie prowadzi wyżywienia. We wszystkich pokojach są lodówki oraz  aneksy kuchenne ( naczynia, garnki, talerze, sztućce  itp ). W Sromowcach Niżnych można zamówić pizzę z bezpłatną dostawą do pokoju. Na posesji znajdują się grille i szałas na posiady. OBIEKT MONITOROWANY CAŁODOBOWO.

 

12. Przyjmujemy ( odpłatnie ) małe, łagodne zwierzęta : pieski, koty, pod warunkiem, że ich właściciele będą utrzymywać czystość na terenie obiektu i ogrodu. Wstęp do Pienińskiego Parku Narodowego ze zwierzętami jest - zabroniony.

13. Doba rozpoczyna się u nas o godz. 13.00 a kończy w dniu wyjazdu o godz. 10.00

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym regulaminem naszego obiektu , regulaminem i cennikiem wypożyczalni sprzętu rowerowego i sprzętu pływającego.  Dziekujemy !

kładka rowerow w Sromowcach Niznych
Rowerem po Pieninach
Pod pstrągiem w Pieninach - Zelazka do wypożyczenia
góralski domek w Pieninach z internetem
Szałas Pod pstragiem w Pieninach
Akceptujemy zwierzęta Pod pstrągiem
Przystań flisacka na Dunajcu
FUN TIME rafting na Dunajcu