Wypożyczalnia rowerów w Pieninach

W Sromowcach Niżnych rozpoczyna sie wiekszość atrakcyjnych tras rowerowych i tutaj właśnie zapraszamy Państwa do naszego Góralskiego domku ”Pod Pstrągiem” ul. Pod Brzegami 15, gdzie mieści się nasza wypożyczalnia rowerów, oraz baza raftingowa ( pontony, kajaki itp. ). Nasza wypożyczalnia oddalona jest 500 m od wybudowanej dzięki dotacji Unii Europejskiej w 2006 r. kładki rowerowej nad Dunajcem, łączącej Polskę i Słowację. Powstało wiele atrakcyjnych ścieżek rowerowych i łatwych tras dla całych rodzin z dziećmi. Do najbardziej popularnych wycieczek ,które organizujemy należy spływ na pontonie lub kajaku Dunajcem do Szczawnicy i powrót do Sromowiec Niznych rowerem tzw. Drogą Pienińską po słowackiej stronie. Droga wiedzie nad brzegiem Dunajca kanionem wyżłobionym przez górską rzekę, dlatego widoki są wspaniałe i warto je fotografować.

W wypożyczalni Pod Pstrągiem posiadamy:     

 • Rowery górskie i miejskie dla : dzieci, młodzieży, dorosłych
 • Dziecięce przyczepki ( pojedyncze i podwójne ) do rowerów
 • Rowery z fotelikami dla dzieci do 22 kg
 • Dwa tandemy dwuosobowe
 • Rikszę dla trzech osób
 • Regulowane kaski

UWAGA Na czas wypożyczenia roweru - bezpłatnie udostępniamy nasz parking. Mamy również mini serwis rowerowy na miejscu.

CENNIK WYPOŻYCZALNI ROWERÓW Pod pstrągiem:     cały dzień rower nowy - 50 zł   ,    uzywany -  od 40 zł    ,    do dwóch godz.  -  20 zł

 • Riksza - każda rozpoczęta godzina = 15,-zł
 • Tandem –każda rozpoczęta godzina = 12-zł
 • Przyczepka rowerowa =8,-zł/godz
 • Włoski fotelik dla dziecka = 8,-zl/godz
 • Kask rowerowy –GRATIS ( na Słowacji jest obowiązkowy )
 • Kask rowerowy ze świtełkiem do 2 godz. - 5 zł , powyzej 2 h - 10 zł
wypozyczalnia rowerów Sromowce
rowery Pod pstrągiem Sromowce Niżne
Pod pstragiem rowery wypozyczalnia
Riksza dla 3 osób Wypożyczalnia Pod pstragiem w Sromowcach
Rower z przyczepką dla dziecka Sromowce Nizne
Tandem z wypożyczalni w Sromowcach Niznych
wypozyczalnia rowerów z transportem
rowery górskie Sromowce Nizne
Wędkowanie w Pieninach - szczupak

Dla amatorów wędkarstwa, którzy nie maja doświadczenia w łowieniu ryb, ale lubią konsumować świeżą rybkę polecamy łowisko komercyjne w Krościenku. W dwóch sztucznych jeziorkach najłatwiej można złowić pstrąga tęczowego, którego jest tu najwięcej. Otrzymacie Państwo wędkę, przynętę i po paru minutach – obsługa grilluje rybkę własnoręcznie przez Was złowioną. W drugim stawie łowi się m.in. jesiotry, karpie, leszcze, klenie, i sumiki. Tutaj złowienie wymaga więcej czasu i szczęścia.

Rafting w Pieninach z Fun-Time

Zapraszamy na atrakcje organizowane przez nas w Pieninach, zarówno w lecie jak i w zimie. Szczegóły znajdziecie Państwo na naszej www.fun-time.pl, oraz www.funschool.pl. W lecie polecamy rekreację wodną na Dunajcu. Są to codziennie organizowane spływy pontonowe i kajakowe, tzw. RAFTING w Pieninach Nasza baza mieści się w Sromowcach Niżnych w pensjonacie Pod Pstrągiem, przy ulicy Pod Brzegami 15

Jazda Konna w pieninach

Kto chociaż raz spróbował tej frajdy – jazdy na koniu, ten zawsze będzie mile wspominał tą formę rekreacji i do niej chętnie wracał.

Zapraszamy Państwa do szkółki jeździeckiej w Sromowcach Niżnych, mieszczącej się nad Dunajcem, u podnóża Trzech Koron. To tylko 15 min spacerkiem od naszego pensjonatu Pod Pstrągiem.

Nauka i jazda wycieczkowa dostępna jest dla każdego (dla dzieci, młodzieży, dorosłych do 100 kg – trzeba się więc odchudzić). Zajęcia są całkowicie bezpieczne i prowadzone przez sympatycznych instruktorów.

Kościólek św. Katarzyny w Sromowcach Niżnych

Kościółek drewniany pod wezwaniem Św. Katarzyny z 1513 roku stoi w Sromowcach Niżnych - 10 min. spacerkiem od naszego domku Pod pstrągiem. Ołtarz - gotycki tryptyk z XIV w. oraz chrzcielnica z XVI wieku zostały przeniesione do nowego kościoła. W starym kościółku warto oglądnąć rzeźby , malarstwo , oryginalną drogę krzyżową miejscowego artysty. Msze święte odprawiane są tu sporadycznie.

Zapora na Zalewie Czorsztyńskim

Jezioro Czorsztyńskie to sztuczny zbiornik retencyjny powstały w 1996 roku o pow. 11 km kw. ciągnący się 10 km od Zapory Czorsztyńskiej, aż po Dębno. Jest to doskonały akwen żeglarski i windsurfingowy. Na brzegach zalewu rozwinęła się rekreacja wodna. Powstały tu wypożyczalnie sprzętu pływającego gdzie można wypożyczyć np. : kajak, ponton, rower wodny, łódkę wędkarską, żaglówkę. Powstały tu kąpieliska i liczne przystanie wodne z małą gastronomią i placykami zabaw dla dzieci.

spływ przełomem dunajca

Spływ Przełomem Dunajca na drewnianej flisackiej tratwie to jedna z największych atrakcji turystycznych naszego kontynentu i wygodny sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego – pierwszego w Europie, a drugiego na świecie międzynarodowego Parku Przyrody. Drewnianą, flisacką łódką zbudowaną z pięciu powiązanych czółen płynie się ze Sromowiec Niżnych do Szczawnicy lub Krościenka. Podróż kanionem Dunajca ,który pokonuje siedem zakrętów trwa od 2 do 3 godzin.

Mieszkając w naszym góralskim domku "Pod pstrągiem" możecie państwo wypożyczyć u nas kosze, wiaderka niezbedne do zbierania grzybów.  Pobliskie lasy świerkowe, jodłowe, bukowe obfituja w rózne gatunki smacznych grzybów. Są tu przede wszystkim rydze, maślaki, borowiki, kurki, kanie, podsadki.  Je żeli przyjedziecie w Pieniny, w okjresie tzw. wysypu, to nawet spacerujac po nieznanym lesie bedziecie zaskoczeni obfitością i wielorakością tego wspaniałego runa leśnego. Nasi goście gustuja głównie w rydzach na patelni, na grillu i w marynacie. Powodzenia w zbieraniu!

Góralski Domek "Pod Pstrągiem"

Sromowce Niżne
ul. Pod Brzegami 15

Rezerwacja tel/fax 18 20 152 88 tel.kom. 602 25 11 66 , 602 367 327
e-mail: rezerwacja@pieniny-goralskidomek.pl